वर्ष उत्कृष्ट महिला र युवा खेलाडीसँगै उत्कृष्ट प्रशिक्षकको मनोनयनमा को को परे ? « Khabarhub

वर्ष उत्कृष्ट महिला र युवा खेलाडीसँगै उत्कृष्ट प्रशिक्षकको मनोनयनमा को को परे ?


१० असार २०७६, मंगलबार  

पढ्न लाग्ने समय : 4 मिनेट


0
Shares
  • change font
  • change font
  • change font

काठमाडौं– नेपाल खेलकुद पत्रकार मञ्चले आयोजना गर्ने ‘एनएसजेएफ पल्सर स्पोर्ट्स अवार्ड’अन्तर्गत चारवटा विधातर्फको मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छ । मञ्चले मंगलबार पत्रकार सम्मेलन गरी वर्ष उत्कृष्ट पुरुष, महिला, युवा तथा प्रशिक्षक विधाको मनोनयन सार्वजनीक गरेको हो ।

खेलाडी छनोट समितिले अध्ययन गरी तयार पारिएको वर्षका उत्कृष्ट युवा विधाको खेलाडी मनोनयनमा ब्याडमिन्टनका प्रिन्स दाहाल, एथलेटिक्सका अजितकुमार यादव, क्रिकेटका ललितनारायण राजवंशी, महिला फुटबलकी मन्जली योञ्जन र कराँतेका विजय श्रेष्ठ छन् ।

महिलातर्फ वर्ष महिला खेलाडीको मनोनयनमा फुटबलकी सावित्रा भण्डारी, भलिबलकी सरस्वती चौधरी, क्रिकेटकी सीता रानामगर, जुडोकी मनिता श्रेष्ठ र तेक्वान्दोकी निमा गुरुङ छन् ।

त्यस्तै, प्रशिक्षकमा प्याराग्लाइडिङका योगेश भट्टराई, क्रिकेटका जगत टमाटा, एथलेटिक्सका धनीराम चौधरी, भलिबलका ज्ञानेन्द्र विष्ट र फुटबलका हरी खड्का मनोनयनमा परेका छन् ।

पुरस्कारमा वर्ष पुरुष खेलाडी, महिला, प्रशिक्षक र पिपल्स च्वाइस अवार्डको विजेताले बजाजको पल्सर मोटरसाईकल प्राप्त गर्नेछन् । अन्य विधाका उत्कृष्ट खेलाडीले जनही ५० हजार नगद सहित ‘गिफ्ट ह्याम्पर’ प्राप्त गर्नेछन् ।

वर्ष २०७५ का उत्कृष्ट महिला खेलाडी

सावित्रा भण्डारी (फुटबल)

– घरेलु तथा अन्तर्रा्ष्ट्रिय प्रतियोगिताहरुमा सानदार प्रदर्शन
– भारतमा भएको अन्तर्रा्ष्ट्रिय हिरो गोल्डकपमा नेपाललाई उपविजेता बनाउन महत्वपूर्ण योगदान
– महिला साफ च्याम्प्यिनसिपमा उपविजेता सहित सर्वा्धिक गोलकर्ता बन्न सफल
– महिला फुटबल लिग २०७५ की सर्वोत्कृष्ट र सर्वा्धिक गोल गर्ने खेलाडी
– प्रधान सेनापति कपमा उत्कृष्ट स्ट्राइकर र सर्वाधिक गोलकर्ता
– नेपाललाई पहिलो पटक ओलम्पिक छनोटको दोस्रो चरणमा प्रवेश गराउन मुख्य भूमिका (पहिलो राउन्ड पार)

सरस्वती चौधरी (भलिबल)

– शेरबहादुर खड्का स्मृति कप विजेता र उत्कृष्ट खेलाडी
– प्रथम सभामुख कप, रोल्पामा पहिलो र उत्कृष्ट खेलाडी
– आरबीबी– एनभिए लिग, काठमाडौं पहिलो र उत्कृष्ट खेलाडी
– तिज महोत्सव, राष्ट्रिय भबिल पोखरा, पहिलो र उत्कृष्ट खेलाडी
– आदीआवादी लिग, काठमाडौं दोस्रो
– २२औं राष्ट्रिय महिला भलिबल, बाग्लुङ पहिलो र उत्कृष्ट खेलाडी
– दोस्रो न्यू डायमण्ड कप, काठमाडौं पहिलो र उत्कृष्ट खेलाडी
– दोस्रो सभामुख कप, पोखरा पहिलो र उत्कृष्ट खेलाडी
– ढोरपाटन कप, काठमाडौं पहिलो र उत्कृष्ट खेलाडी
– दिदी बहिनी कप पहिलो र उत्कृष्ट खेलाडी
– आइजिपि कप, काठमाडौं पहिलो

सिता रानामगर (क्रिकेट)

– घरेलु र नेपाली महिला क्रिकेटले गतवर्ष खेलेको अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट प्रतियोगितामा अलराउण्ड प्रदर्शन
– थाइल्याण्डमा भएको उमेन्स टी– २० स्म्यासमा नेपालबाट सर्वा्धिक रन बनाउने खेलाडी
– पाँच खेलबाट कूल १ सय ३८ रन, प्रतियोगितामा सर्वा्धिक रन बटुल्ने चौथो खेलाडी
– टी– २० स्म्यासमा तीन विकेट लिन सफल
– थाइल्याण्डमै सम्पन्न आईसीसी उमेन्स टी– २० वल्र्डकप एसिया रिजन क्वालिफायरमा कूल आठ विकेट र ब्याटिङमा पनि सर्वा्धिक ४२ रन सहित ७७ रन जोड्न सफल

निमा गुरुङ (तेक्वान्दो)

– युनिभर्सिटी तेक्वान्दो च्याम्पियनसिपमा रजत पदक
– युनिभर्सिटी तेक्वान्दो च्याम्पियनसिपमा टिम स्पर्धामा पनि रजत
– दक्षिण कोरियामा सम्पन्न अन्तर्राष्ट्रिय तेक्वान्दो च्याम्पियनसिपमा रजत
– फुजैरा ओपन तेक्वान्दोमा कास्य पदक
– एसियाली खेलकुदमा सहभागी

मनिता श्रेष्ठ प्रधान (जुडो)

– थाइल्याण्डमा सम्पन्न युनिभर्सिटी जुडो च्याम्पियनसिपकी स्वर्ण विजेता खेलाडी
– दक्षिण एसियाली जुडो च्याम्पियनसिपमा कास्य पदक
– दक्षिण एसियाली जुडो च्याम्पियनसिपको टिम स्पर्धामा रजत पदक
– एसियन गेम्स र विश्व जुडो च्याम्पियनसिपमा सहभागी

वर्ष २०७५ का उत्कृष्ट प्रशिक्षक

योगेश भट्टराई (प्याराग्लाइडिङ)

– नेपाललाई एसियाडमा २० वर्षपछि रजत पदक दिलाउँदाका मुख्य प्रशिक्षक
– नेपालमा भएको प्यााराग्लाइडिङ एक्युरिसी वर्ड कपमा नेपाली टोलीलाई कास्य पदक जिताउन सफल
– कोरियामा भएको प्रि वर्ड कप क्रस कन्ट्रिमा नेपाली टोलीको मुख्य प्रशिक्षक
– राखेपमा भर्खर प्याराग्लाइडिङको प्रमुख प्रशिक्षकमा नियुक्त, आगामी सागको जिम्मेवारी
– नेपाल प्याराग्लाइडिङ एण्ड ह्याङलाइडिङका सल्लाहकार

हरि खड्का (फुटबल)

— साफ महिला च्याम्पियनसिप २०१९ उपविजेता
— हिरो गोल्डकप २०१९ उपविजेता
— २०२० ओलम्पिक छनोट एसिया क्षेत्र (पहिलो चरण पार गरेर दोस्रो चरण प्रवेश)

धनीराम चौधरी (एथलेटिक्स)

– एपीएफका धनीराम चौधरीको प्रशिक्षकत्वमा १७ वर्षीय धावक अजीत यादव हङ्कङमा भएको तेस्रो एसियन युथ एथलेटिक्स च्याम्पियन्सीपमा ३ हजार मिटर दौडमा ८ मिनेट ३०.३२ सकेन्ड समय लगाएर ४५ राष्ट्रका धावकलाई पछाडि पार्दै स्वर्ण पदक जित्न सफल
– नेपालले एथलेटिक्समा अहिलेसम्म एसियालीस्तरमा जितेको यो पहिलो स्वर्ण
– एसियाली खेलकुदमा उनकै रेखदेखमा प्रशिक्षण गरेका आठ हजार मिटर दौडमा सोमबहादुर कुमालले राष्ट्रिय कीर्तिमान
– एसियाली खेलकुदमै महिला आठ हजार मिटर दौडमा व्यक्तिगत समय सुधार्ने धाविका सरस्वती भट्टराईका प्रशिक्षक

जगत टमाटा (क्रिकेट)

– नेपाललाई पहिलो एकदिवसीय अन्तर्रा्ष्ट्रिय श्रंखला जिताउने प्रशिक्षक
– उनकै प्रशिक्षणमा नेपालले युएईलाई तीन म्याचको श्रंखलामा २– १ ले हराउन सफल
– टमाटाकै प्रशिक्षणमा नेपाललाई युएईबिरुद्ध नै तीन म्याचको टी– २० श्रृंखलाको उपाधि
– नेपाली क्रिकेट इतिहासको पहिलो एकदिवसीय श्रंखलामा नेदरल्यान्ड्सबिरुद्ध बराबरी गर्न सफल
– नेपालले आईसीसी टी– २० विश्वकप एसिया रिजनल क्वालिफायर बी को उपाधि जित्न सफल

ज्ञानेन्द्र विष्ट (भलिबल– एपीएफ)

– शेरबहादुर खड्का स्मृति कपमा पहिलो
– रोल्पामा भएको प्रथम सभामुख कपमा उत्कृष्ट प्रशिक्षक
– आरबिबी एनभिए लिग, काठमाडौं पहिलो
– तिज महोत्सव राष्ट्रिय महिला भलिबल पोखरा पहिलो र उत्कृष्ट प्रशिक्षक
– आदीआवादीलिगमा उपविजेता
– २२औं राष्ट्रिय महिला भलिबल, बाग्लुङ पहिलो
– दोस्रो न्युडायमण्ड कपमा पहिलो र उत्कृष्टप्रशिक्षक
– दोस्रो सभामुख कप, पोखरा पहिलो र उत्कृष्ट प्रशिक्षक
– ढोरपाटन कप, काठमाडौं पहिलो र उत्कृष्ट प्रशिक्षक
– दिदीबहिनी कप, पहिलो र उत्कृष्ट प्रशिक्षक
– आइजिपि कप, काठमाडौं पहिलो र उत्कृष्ट प्रशिक्षक

वर्ष २०७५ का उत्कृष्ट युवा खेलाडी

अजित कुमार यादव (एथलेटिक्स)

– राष्ट्रिपति रनिङ शिल्डमा ३००० मिटर र १५०० मिटर दौडमा स्वर्ण
– तेस्रो एसिएन युथ एथलेटिक्स च्याम्पियनसिप हङकङ ३००० मिटरमा (८.३०.३२) को किर्तिमानी स्वर्ण
– २३औं एसिएन एथलेटिक्स च्याम्पियनसिप कतार राष्ट्रि«य किर्तिमानमा सुधार
– काठमाडौं म्याराथन ५ किमी खुला रोड रेसमा स्वर्ण
– बन्दीपुर रोड रेस ८ किमीमा स्वर्ण
– मदनभण्डारी रोडे रेस ५ किमिमा स्वर्ण

प्रिन्स दाहाल (ब्याडमिन्टन)

– दुबई जुनियर ईन्टरनेशनल सिरिजको यू– १५ मा स्वर्ण पदक फाइनलमा इन्डोनेसियाका क्रिस्टियन अगस्टिनसलाई २– ० को सेटमा हराउँदै किर्तिमान
– उमेर समुहमा नेपाली ब्याडमिन्टनलाई अन्तर्रा्ष्ट्रिय प्रतियोगितामा स्वर्ण दिलाउने पहिलो खेलाडी
– प्रेसिडेन्टस कप जुनियर ईन्टरनेशनल ब्याडमिन्टन च्याम्पियनसिपमा यू– १५ र यू– १९ मा स्वर्ण पदक
– साउथ एसियन रिजनल च्याम्पियनसिपमा यू– २१ तर्फ मेन्स डबल्समा रजत पदक
– अन्नपूर्ण ईन्टरनेशनल ब्याडमिन्टनमा यू– १९ मा स्वर्ण र मेन्स सिंगल्समा रजत
– जेष्ट ओपन राष्ट्रिय ब्याडमिन्टनमा यू– १५ मा स्वर्ण र मेन्स सिगल्समा कांस्य
– आठौं पुष्पलाल स्मृति राष्ट्रिय ब्याडमिन्टन यू– १७ मा स्वर्ण
– प्रथम दुर्गा देवी अन्तर्रा्ष्ट्रिय आमन्त्रण ब्याडमिन्टन मेन्स सिंगल्समा स्वर्ण
– १५औं कृष्ण मोहन स्मृति राष्ट्रिय प्रतियोगिताको यू– १७ मा स्वर्ण र मेन्स सिंगल्समा रजत

मन्जली कुमारी योन्जन (फुटबल)

– साफ महिला च्याम्पियनसिप उपविजेता
– हिरो गोल्डकप २०१९ उपविजेता
– २०२० ओलम्पिक छनोट एसिया क्षेत्र (पहिलो चरण पार गरेर दोस्रो चरण प्रवेश)
– साफ यू– १८ च्याम्पियनसिप उपविजेता
– एएफसी यू– १९ च्याम्पियनसिप छनोटमा दोस्रो चरण प्रवेश

ललितनारायण राजवंशी (क्रिकेट)

– उत्कृष्ट बलिङ गर्दै राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीमा नियमित रुपमा स्थान बनाउन सफल
– आईसीसी टी– २० बिश्वकप एसिया रिजनल क्वालिफायर बी मा कूल ११ विकेट लिने खेलाडी
– मलेसियामा भएको एसीसी एसिया कप क्वालिफायरमा किफायती बलिङ गर्दै तीन विकेट लिन सफल
– युएईलाई टी– २० अन्तर्रा्ष्ट्रिय श्रृंखलामा पराजित गर्दा निर्णायक खेलमा दुई विकेट लिन सफल
– प्रधानमन्त्री कप राष्ट्रिय एकदिवसीयमा ६ विकेट लिने बायाँ हाते स्पिनर

विजय श्रेष्ठ (कराँते)

– १५औँ एसियन प्यासिफिक सितेरियो कराँते च्याम्पियपिमा ५५ केजीमा स्वर्ण विजेता
– पहिलो राउन्डमा बाई पाएका उनले हङकङ, चिन र श्रीलंकाका खेलाडीलाई हराएर स्वर्ण
– टोकियोमा भएको नवौँ अन्तर्रा्ष्ट्रिय सितेरियो कराँते प्रतियोगितामा ६० केजी मुनि कांस्य
– पहिलो चरणमा चिन, दोस्रो चरणमा हङकङका खेलाडीलाई हराएपछि सेमिफाइनलमा काजकस्तानका खेलाडीसँग पराजित । यद्यपि तेस्रो स्थानमा लागि भएको खेलमा आइभरिकोस्टका खेलाडीलाई जितेर पदक जित्न सफल ।

प्रकाशित मिति : १० असार २०७६, मंगलबार  ३ : ५५ बजे

जसपाको विवाद उत्कर्षमा :  बाबुरामले बोलाए समानान्तर बैठक 

काठमाडौँ – जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष बाबुराम भट्टराईले

मध्यनेपालमा थप तीन वटा कक्षामा स्थानीय पाठ्यक्रम लागू

लमजुङ – लमजुङको मध्यनेपाल नगरपालिकाले चालू शैक्षिक सत्रदेखि थप तीनवटा

पहिराले बागलुङ–घोडाबाँधे सडक अवरुद्ध

बलेवा – वर्षासँगै खसेको पहिराका कारण मध्यपहाडी लोकमार्गको बागलुङ–घोडाबाँधे खण्ड

मध्यपुरथिमिको बजेट सर्वसम्मत पारित

भक्तपुर – मध्यपुरथिमि नगरपालिकाको सोमबार बसेको छैटौँ नगरसभाको दोस्रो बैठकले

ठेकेदारको लापरवाहीले करोडौँको योजना पहिराको जोखिममा

खोटाङ- ठेकेदार कम्पनीको लापरवाहीले जिल्लामा सञ्चालित विभिन्न विकासे योजना सामान्य